para lezy razem w lozku

Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

Rozmowy o seksie nie należą do najłatwiejszych, bowiem to dość trudny temat. Jednak są potrzebne w każdym związku. Mówienie o swoich oczekiwaniach, fantazjach czy obawach sprawi, że Wasze życie intymne będzie jeszcze przyjemniejsze. Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

Zadbajcie o odpowiednią komunikację

Brak komunikacji pomiędzy partnerami, może doprowadzić do zmniejszenia satysfakcji podczas zbliżeń, a także wielu niedomówień. Wiele par nie lubi prowadzić rozmów o seksie, wstydząc się lub czując się niekomfortowo podczas mówienia o częściach ciała czy czynnościach seksualnych. Niezwykle istotne jest wypracowanie komunikacji, która nie będzie wstydliwa i będziecie mogli ze sobą rozmawiać swobodnie, bez żadnego wstydu. Gdy opanujecie nazewnictwo, a także umiejętność swobodnego mówienia o seksie, możecie przejść do kolejnego kroku. Określcie cel Waszej rozmowy, a następnie porozmawiajcie o swoich fantazjach, potrzebach. Nie bójcie się mówić o tym, co Wam nie pasuje oraz czego oczekujecie. Jesteście dorośli i dyskusja nie ma na celu wywołać kłótni, a ulepszyć Wasze życie seksualne i czerpać z seksu jeszcze większą przyjemność.

Wybierzcie odpowiedni czas i miejsce

Rozmowy o seksie nie powinny być przeprowadzane ani przed, ani w trakcie, ani od razu po igraszkach łóżkowych. Odradzają to nawet seksuolodzy. Wstrzymajcie się również z dyskusją przed wyjściem na romantyczną kolację, do teatru czy na wyjazd. Dyskusja na temat współżycia ma się odbyć poza sypialnią w luźny dzień, w który nic nie planujecie. Najlepiej, gdy będziecie zrelaksowani i wypoczęci. Wygodnie usiądźcie w salonie, a następnie zacznijcie ze sobą rozmawiać. Pamiętajcie, aby zrezygnować z tonu oskarżającego. Zamiast „źle to robisz”, „nie rób tak”, powiedz „wolałabym, abyś robił tak. Sprawi mi to większą przyjemność”, „może mógłbyś spróbować zrobić to inaczej?”. Komunikuj także swoje potrzeby, wciąż stosując grzecznościową formę np. „Chciałabym, abyśmy kochali się w pozycji x”. Dzięki temu, unikniecie niepotrzebnej, ostrej wymianie zdań.

Nie tylko mów, ale i pokaż

Czasami ciężko określić swoje potrzeby słowami. Jeśli nie wiesz jak powiedzieć swojej drugiej połówce, czego oczekujesz, pokaż to. Nie każdy mężczyzna zna wszystkie strefy erogenne u kobiet. Pokaż partnerowi swoje czułe punkty, a także w jaki sposób ma Cię dotykać. I odwrotnie. Niech partner pokaże, gdzie lubi być dotykany oraz w jaki sposób. Dzięki temu oboje będziecie czerpać o wiele większą przyjemność w trakcie seksu. Możecie wziąć do ręki kamasutrę i pokazać pozycje, które byście chcieli wypróbować.. Otwarcie mówcie o swoich potrzebach, oczekiwaniach oraz fantazjach. Nie bójcie się. Taka rozmowa ma przecież na celu ulepszyć Wasze życie seksualne, dając Wam prawdziwą rozkosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *