para lezy na lozku

Brak ochoty na seks – co może oznaczać?

Brak ochoty na seks występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Może być przyczyną wielu kłótni w związku, a nawet powodem rozstania. Dlatego absolutnie nie wolno go bagatelizować . Lepszym rozwiązaniem jest szczera osoba lub w razie potrzeby skorzystanie z pomocy specjalistów.

Jakie są przyczyny braku ochoty na seks?

Na początku każdego związku, zainteresowanie współżyciem jest ogromne. Z czasem maleje i to nie jest żaden powód do zmartwień. Jednakże zbyt dużego spadku libido nie wolno lekceważyć. Przyczyn braku ochoty na seks jest mnóstwo i mogą być chwilowe lub trwać dłużej. Najczęściej wiążą się one z :

  • rutyną – brak chęci na wspólne baraszkowanie bardzo często spowodowany jest rutyną Dotyczy to głównie długoletnich związków.
  • stresem – zbyt wiele obowiązków, problemy w pracy to powody do stresu. Ten z kolei negatywnie przekłada się na libido. Ponadto, kobiety i mężczyźni często stresują się wpadką, mimo stosowania środków hormonalnych.
  • zmęczeniem – natłok codziennych obowiązków sprawia, że wieczorem nie ma się siły na nic, poza spaniem,
  • kompleksami – niektóre kobiety, a także mężczyźni nie akceptują swojego ciała i wstydzą się rozebrać przed drugą osobą,
  • chorobą,
  • problemami w związku – częste kłótnie, zdrada lub brak romantycznych gestów zmniejszają apetyt na igraszki.

Ponadto, zmniejszenie libido pojawia się u kobiet w okresie po porodzie oraz ciąży. Poród, pojawienie się nowego członka rodziny i dojście nowych obowiązków wiąże się ze stresem oraz zmęczeniem. Na całe szczęście jest to tylko chwilowe i mija po pewnym czasie. Natomiast w ciąży kobiety boją się, że mogą zrobić krzywdę dziecku.

Jak leczyć brak ochoty na seks?

Zmniejszenie zainteresowania współżyciem może być przejściowe. Niestety w niektórych przypadkach to długotrwały problem, który niesie za sobą konsekwencje w postaci rozstania. Dlatego jeśli zauważysz u siebie lub swojej połówki spadek libido, koniecznie reaguj. Zacznijcie od szczerej rozmowy, w której wyjaśnicie sobie, co się dzieje. Może okazać się, że powód jest banalny i po rozmowie wszystko wróci do normy. Natomiast w przypadku, gdy rozmowa nie wniesie nic nowego, warto udać się do specjalisty czyli seksuologa. Podczas sesji seksuolog zada wam pytania, dokładnie przeanalizuje sytuację i na tej podstawie zleci Wam terapię, która pomoże wyeliminować problem.

Jak zwiększyć ochotę na seks?

Zmniejszenie zainteresowania seksem bardzo często wiąże się rutyną, stresem oraz zmęczeniem. Na całe szczęście problemy te można rozwiązać samemu. przede wszystkim należy zacząć od szczerej rozmowy, która wszystko wyjaśni. Jeżeli wynikiem jest zmęczenie, wystarczy zmienić porę miłosnych igraszek z wieczora na rano. Dopadła was rutyna? Koniecznie wybierzcie się na romantyczny weekend we dwoje. Wino, płatki róż, SPA z pewnością pobudzą zmysły i rozpalą ogień na nowo. Innym sposobem jest sięgnięcie po kamasutrę. Zapewni Wam nowe doznania i z pewnością rozluźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *