para lezy na lyzeczke

Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda? Praktyczne porady

Pozycja na łyżeczkę to jeden z rodzajów pozycji łóżkowych od tyłu. Nie wymaga zbyt dużego wysiłku od partnerów, a jednocześnie jest komfortowa i pozwala cieszyć się bliskością. Jak wygląda? I jak się kochać na łyżeczkę? Przedstawiamy praktyczne porady.

Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda?

Łyżeczka to jedna z pozycji seksualnych, dedykowana parom, które nie lubią akrobacji w łóżku. Polega na tym, że mężczyzna przytula swoja partnerkę od tyłu. Oboje lekko uginają nogi w kolanach. Partner podtrzymuje swoją partnerkę za biodro i powoli wkłada członka do pochwy. To on steruje kątem penetracji oraz kontroluje jej głębokości i intensywność doznań. Kiedy mężczyzna się zmęczy, inicjatywę przejmuje kobieta. Może się albo mocniej do niego przytulić, albo odchylić do przodu i zacząć ruszać biodrami, aby doprowadzić do wspólnego orgazmu. Takie ułożenie pozwala na stymulację punktu G i osiągnięcie orgazmu i poczucia wyjątkowej rozkoszy. Dodatkową zaletą tej pozycji są wolne ręce, co umożliwia dodatkowe pieszczoty stref erogennych.

Łyżeczka – praktyczne porady

Pary, które lubią eksperymentować w łóżku, mogą urozmaicić łyżeczkę na kilka sposobów, wybierając jeden z poniższych wariantów:

  1. łyżeczka namiętna – to wariant dla osób, które podczas stosunku dodatkowo się całują. Kochankowie układają się w taki sposób, jak do klasycznej łyżeczki. Zaś kobieta lekko odwraca się w stron e głowy partnera, aby umożliwić pocałunki.
  2. łyżeczka romantyczna – to nieco inna odmiana podstawowego wariantu. Kochankowie są do siebie przytuleni, a wolne dłonie wykorzystują do wzajemnych pieszczot.
  3. Łyżeczka ostra – dedykowana parom, które lubią nieco ostrzejsze igraszki łóżkowe. Kochankowie układają się jak w klasycznej pozycji z tym, że partnerka wypina mocniej pupę. Następnie mężczyzna stara się mocniej i głębiej wchodzić w partnerkę, jednocześnie zwiększając tempo ruchów.

Pozycja na łyżeczkę – zalety

Łyżeczka to wariant, który ma wiele zalet. Tylna penetracja gwarantuje mocniejsze odczucia oraz stymulowanie punktu G, a dodatkowo pozwala na bliski kontakt i czułość. Na jej korzyść przemawia przede wszystkim wygoda. Partnerzy nie muszą wykazywać się wytrzymałością, a ruchy ograniczone są do minimum. Dzięki temu zapewnia pełen relaks i czerpanie maksimum przyjemności. Idealnie sprawdzi się u par, które mają różną budowę ciała, dla starszych oraz osób z nadwagą. Taki wariant jest chętnie wykorzystywany przez pary, które mają dzieci. Dzięki dyskretności, nie trzeba obawiać się, ze dziecko nakryje rodziców podczas uprawiania seksu. Łyżeczka jest również najbezpieczniejszą pozycją dla kobiet w ciąży, ponieważ nie uciska brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *