para idzie do lozka

Czym grozi seks bez zabezpieczenia?

Z roku na rok maleje średnia wieku pierwszej inicjacji seksualnej. Niestety młodzi ludzie wciąż nie zdają sobie sprawy, jak poważne konsekwencje niesie za sobą przygodny seks bez zabezpieczenia. Czym grozi seks bez zabezpieczenia oprócz niechcianej ciąży?

Seks bez zabezpieczenia – konsekwencje

Każdy seks bez użycia prezerwatywy wiąże się nie tylko z ryzykiem zajścia w ciąże, ale również zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Podczas każdego zbliżenia, możesz zarazić się grzybami, pasożytami, wirusami czy bakteriami, a w śród nich HIV, WZW typu B, C i D. Niektóre osoby, nie mają pojęcia o tym, że są nosiciela drobnoustrojów, które wywołują chorobę. Według statystyk, choroby weneryczne częściej występują u mężczyzn. Dotyczą przede wszystkim tych osób, które mają wielu partnerów seksualnych, decydują się n a przygodny seks lub korzystają czy też świadczą usługi seksualne.

Choroby weneryczne – jakie są rodzaje?

Stosowanie prezerwatywy ma przede wszystkim uchronić przed chorobami wenerycznymi. Wywoływane są one poprzez wirusy, bakterie, grzyby oraz pasożyty. Do najczęściej występujących zalicza się kiłę, wywołaną przez bakterię o nazwie krętek blady. Kiłą można się zarazić uprawiając seks oralny i analny . Co więcej w przypadku zmian w gardle, nawet pocałunek może być zaraźliwy. Brak leczenia iły może doprowadzić do uszkodzenia układu kostnego, nerwowego i krążenia. Kolejna to rzeżączka, wywołana przez bakterią o nazwie dwoinka rzeżączki. U kobiet, w wielu przypadkach, przebiega bezobjawowo. Zaś u mężczyzn objawia się najczęściej zapaleniem przedniego odcinka cewki moczowej. Leczy się ją antybiotykiem po konsultacji z lekarzem. Drogą płciowa można zarazić się także chlamydią, która u kobiet może doprowadzić do niepłodności. Inną chorobą weneryczną jest opryszczka narządów płciowych. Do zarażenia dochodzi w wyniku stosunku oralnego oraz analnego. Wirus opryszczki jest bardzo niebezpieczny, szczególnie u kobiet w ciąży, bowiem może spowodować nieprawidłowy rozwój płodu oraz przedwczesny poród.

Stosowanie prezerwatyw a przyjemność z seksu

Wiele osób uważa, że seks z użyciem prezerwatyw jest mniej przyjemny niż bez. Natomiast zakładanie ich powoduje utratę erekcji,. istnieje jednak szereg sposobów, aby tak się nie stało. Wystarczy odpowiednia gra wstępna, podczas której prezerwatywę zakłada się w erotyczny sposobów. Warto wtedy wykonać masaż okolic krocza oraz jąder czy nasunąć gumkę na penisa ustami. Przed włożeniem członka, dodatkowo należy go pobudzić. Dzięki temu erekcja zostanie podtrzymana. Ponadto na rynku istnieje wiele prezerwatyw, które mają na celu urozmaicić bezpieczny seks. należą do nich m.in ultra cienkie prezerwatywy, które są praktycznie niewyczuwalne czy też prezerwatywy prążkowane z wypustkami. Mają one zapewnić jeszcze lepsze doznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *