para seks

Seks analny – na czym polega?

Mogłoby się wydawać, ze seks analny jest dość rzadką formą aktywności seksualnej. W rzeczywistości pary coraz częściej decydują się na taki stosunek. Odpowiednie przygotowanie partnerów zapewni prawdziwą rozkosz oraz wiele doznań seksualnych. Na czym polega seks analny?

Seks analny – na czym polega?

Seks analny to rodzaj aktywności seksualnej, który polega na wprowadzeniu członka do odbytu partnerki. Pod tym pojęciem kryje się również penetracja odbytu partnerki palcem, językiem lub przy użyciu specjalnych gadżetów erotycznych takich jak kulki analne czy popularne wibratory. Uprawiany jest zarówno przez pary heteroseksualne, jak i homoseksualne. Stosunek analny budzi wiele kontrowersji i niesie za sobą różne doznania seksualne. Odpowiednie przygotowanie do tej formy stosunku, technika oraz doświadczenie zapewnia prawdziwą rozkosz.

Jak się przygotować do seksu analnego?

Przygotowanie do seksu analnego należy rozpocząć od rozmowy. Wiele kobiet obawia się, że ta forma aktywności seksualnej będzie bolesnym doświadczeniem. Partnerka powinna powiedzieć o swoich obawach, a następnie sama wyrazić zgodę. Jeżeli obydwoje podejmiecie decyzję o stosunku analnym, musicie się do niego odpowiednio przygotować. Odbyt nie jest przystosowany do penetracji. Ponadto nie wytwarza śluzu, tak jak pochwa, który ułatwia wejście penisa. W związku z tym seks analny może sprawić ból przede wszystkim kobiecie. Jednak właściwe przygotowanie oraz stosowanie odpowiedniej techniki pozwala uniknąć bólu i nieprzyjemnego doświadczenia. Główną przyczyną odczuwania bólu jest brak nawilżenia, przez co członek ciężej chodzi w odbyt i tym samym powoduje podrażnienia. Decydując się na stosunek analny, warto skorzystać z lubrykantów , które nawilżą odbyt i ułatwią wejście penisa.

Seks analny a ciąża i choroby przenoszone drogą płciową

W teorii podczas uprawiania seksu analnego, nie dochodzi do zapłodnienia. Jednak może zdarzyć się, że sperma wycieknie z odbytu i przedostanie się do pochwy. W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Natomiast większe prawdopodobieństwo istnieje w przypadku zarażenia się chorobami przenoszonymi drogami płciowymi. Podczas stosunku analnego istnieje możliwość zakażenia wirusem HIV. Dzieje się tak, gdy u strony biernej dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Dlatego koniecznie należy stosować prezerwatywę. Warto dodać, że odbyt to siedlisko bakterii. Jeśli po stosunku analnym chcecie przejść do klasycznego aktu miłosnego, koniecznie wymieńcie prezerwatywę. Na nowa. W ten sposób zmniejszycie ryzyko infekcji bakteryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *