para przytula sie na lozku

Na czym polega seks oralny?

Seks oralny, znany również pod pojęciem miłości francuskiej, polega na stymulacji narządów płciowych i innych stref erogennych partnera przy pomocy języka oraz ust. Doskonale sprawia się jako element gry wstępnej, ale może być również aktem seksualnym. Ba czym polega seks oralny?

Na czym polega seks oralny?

Seks oralny to rodzaj pieszczot, które opierają się na pobudzaniu narządów płciowych partnera za pomocą języka i warg przez dotykanie, lizanie orz ssanie. Wyróżnia się dwa głównie rodzaje seksu oralnego:

  • Felliato – to oralne pieszczenie narządów płciowych mężczyzny – penisa oraz moszny
  • Cunnilingus – polega na stymulowaniu łechtaczki, warg sromowych oraz wejścia do pochwy również za pomocą języka i ust, a także palców. Takie pieszczoty powodują wiele doznać seksualnych i pozwalają kobieto osiągnąć orgazm.

Jak się przygotować do seksu oralnego?

Przygotowanie do seksu oralnego wymaga przede wszystkim zadbania o higienę narządów płciowych. Świetne rozwiązanie stanowi wspólna kąpiel lub prysznic, które dodatkowo będą doskonałą grą wstępną do takiej aktywności seksualnej. Seks oralny można uprawiać, stosując pozycję 69. Polega na tym, ze partnerzy układają się na wzór cyfr arabskich 6 i 9. Takie ułożenie umożliwia wzajemne pieszczenie narządów płciowych. Tym samym partnerzy zaspakajają zarówno swoje potrzeby, jak i drugiej osoby.

Seks oralny a ciąża i choroby przenoszone drogą płciową

W sytuacji, gdy seks oralny jest jedyną formą aktywności seksualnej, nie ma możliwości, aby doszło do zapłodnienia. Ciąża możliwi jest tylko wtedy, gdy dojdzie do stosunku płciowego. W takiej sytuacji nasienie dostaje się do dróg rodnych kobiety i może nastąpić zapłodnienie. Jeśli jednak nie dochodzi do zbliżenia, to nie ma obawy o ciążę. Natomiast inaczej jest w przypadku chorób przenoszonych droga płciową. Podczas seksu oralnego mamy kontakt z wydzielinami narządów płciowych, a więc istnieje ryzyko zarażenia się chorobami takimi jak:

  • kiła,
  • wirus HIV,
  • żółtaczka
  • wirus HPV czyli brodawczaka ludzkiego
  • chlamydia,
  • wirus HSV, zwany potocznie opryszczką,
  • wirus HAV/HBV/HCV.

Istnieje również możliwość zarażenia się grzybami i bakteriami. W jamie ustnej mogą być niewidoczne dla oka rany, afty, przez które do organizmu wnikają drobnoustroje chorobotwórcze. Co więcej, nawet jeśli błona śluzowa jest nieuszkodzona to wcale nie stanowi dla nich bariery. Jeśli chcesz się ochronić przed chorobami, który możesz zarazić się podczas seksu oralnego, korzystaj z prezerwatyw lub chusteczek lateksowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *