Seks w prezerwatywie – fakty i mity

Nie ma wątpliwości, że prezerwatywa to najczęściej wybierany środek antykoncepcyjny, stosowany już od dawna. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko dostępności, ale tym, że poza nieplanowaną ciążą chroni również przed ryzykiem zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jaki jest seks w prezerwatywie? Oto fakty i mity.

Seks w prezerwatywie a skuteczność

Prezerwatywy używane są, aby zapobiec niechcianej ciąży oraz zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ich największym atutem jest dostępność. W przeciwieństwie do tabletek hormonalnym, nie wymagają wizyty u lekarza ani recepty.

Wystarczy kupić je w aptece lub sklepie. Są także tanie. Do tego łatwo się je zakłada, a sam proces zakładania kondomu, może być doskonałą grą wstępną. Niestety pomimo wielu zalet,  prezerwatywy nie dają 100% skuteczności. Źle założony kondom może się zsunąć lub pęknąć podczas stosunku. W rezultacie nie chroni przed zapłodnieniem.

Zazwyczaj są to sytuacje, gdy para jest niedoświadczona, zakłada kondoma w pośpiechu lub prezerwatywy nie są przechowywane i zakładane zgodnie z zaleceniami producenta. Według wskaźnika Perla, współczynnik zawodności może wynieść nawet do 15, co oznacza 15 ciąż na 100 kobiet.

Seks w prezerwatywie a satysfakcja ze stosunku

Przyjęło się, że seks w prezerwatywie nie daje tak silnych doznań, jak bez. Mężczyźni mają mniejsze czucie podczas wkładania członka do pochwy. W efekcie mniej się podniecają. Jednak producenci tworzą wiele rodzajów prezerwatyw, które mają zwiększyć satysfakcję ze stosunku.

Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnych przeżyciach, wystarczy wybrać modele ultracienkie, których są praktycznie niewyczuwalne. Dostępne są również prezerwatywy prążkowane, które dają kobiecie dodatkową stymulację, zapewniając prawdziwą rozkosz. Przy problemach z przedwczesnym wytryskiem, doskonale sprawdzą się kondomy, które go opóźniają. Dzięki temu partnerzy mogą dojść wspólnie.

Seks w prezerwatywie fakty i mity

Istnieje wiele mitów dotyczących seksu w prezerwatywie, że wiele osób nie umie rozróżnić ich od faktów. Zacznijmy od prawdziwych informacji. Faktem jest to, że partner musi wybrać prezerwatywę w odpowiednim rozmiarze ze względu na bezpieczeństwo oraz doznania. Po drugie, prezerwatywa jest jednorazowa.

Po każdym wytrysku, musi być ona zmieniona na nową! Nawet, gdy uprawiacie od razu drugi raz seks. Po trzecie, prezerwatywy można stosować z lubrykantami, ale nie wszystkimi. Należy zrezygnować z oliwki, wazeliny, które niszczą lateks, obniżając skuteczność kondomów. Faktem jest również to, ze prezerwatywy nie są przeznaczone dla wszystkich mężczyzn. Ci, którzy są uczuleni na lateks, powinni z nich zrezygnować.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.