Problemy z erekcją u młodych mężczyzn – jakie mogą być przyczyny?

Zaburzenia erekcji to problem, który występuje zarówno u dojrzałych mężczyzn, jak i młodych. Przyczyna może być nie zależna od wieku np. przyjmowanie niektórych leków, problemy zdrowotne lub prowadzenie niezdrowego stylu życia.

W wielu przypadkach problem można rozwiązań za pomocą zmiany nawyków. Niestety niektóre wymagają konsultacji z lekarzem. Jakie mogą być przyczyny problemów z erekcją u młodych mężczyzn?

Na czym polega zaburzenie erekcji?

Zaburzenia erekcji definiuje się jako niezdolność do uzyskania i utrzymania wzwodu członka wystarczającego do odbycia stosunku. Dzieje się tak, ponieważ do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, która jest odpowiedzialna za wzwód. To bardzo wstydliwy problem wśród mężczyzn, który powoduje dyskomfort, a także obniża satysfakcję z odbycia stosunku seksualnego.

Niestety wielu panów wstydzi się o tym mówić, jednocześnie bagatelizując problem i ukrywając go. W efekcie problem może się pogłębić. Dlatego należy najpierw znaleźć przyczynę , zmienić styl życia. Jeśli to nie pomoże, warto udać się do specjalisty.

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn – jakie mogą być przyczyny?

Powszechnie przyjęło się, że zaburzenia erekcji dotyczą tylko starszych mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Dysfunkcja erekcyjna coraz częściej dotyka również młodych mężczyzn. Przyczyn należy szukać w naturze neurologicznej, psychologicznej. Okazuje się, że zaburzenia erekcji mogą wynikać z:

  • Depresji, a także innych zaburzeń psychicznych,
  • Urazów,
  • Obaw, które związane są z brakiem wydajności,
  • Kompleksów,
  • Przyjmowania niektórych leków np. przeciwdepresyjnych.

Ponadto pojawiają się także u osób, chorych na stwardnienie rozsiane.  Zaburzenia wzwodu wynikają również prowadzenia niezdrowego stylu życia, u osób, które:

  • Nadużywają alkoholu,
  • Palą papierosy,
  • Zażywają narkotyki,
  • Są otyłe,
  • Są narażone na ciągły stres.

Jak leczyć problemy z erekcją?

Leczenie problemów z erekcją powinno rozpocząć się od znalezienia przyczyny. W wielu przypadkach wystarczy zmiana stylu życia, czyli ograniczenie spożycia alkoholu, palenia papierosów i innych czynników, które mają negatywny wpływ na osiągnięcie i utrzymanie wzwodu. Natomiast jeśli dysfunkcja erekcyjna ma podłoże psychiczne, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Na podstawie wywiadu z pacjentem, lekarz postawi diagnozę, a także zaleci sposób leczenia. Może zalecić leczenie farmakologiczne. Należy pamiętać, że leków na erekcje nie można brać na własną odpowiedzialność. Przyjmuje się je tylko wtedy, gdy zaleci je lekarz.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.