Pierwszy raz – jak się przygotować?

Nie ma wątpliwości, że mężczyźni oraz kobiety chcą, aby ich pierwszy raz był wyjątkowy, zgodny z ich oczekiwaniami. I choć spontaniczny seks daje wyjątkowe doznania, to do pierwszej inicjacji warto się jednak przygotować. Jak się przygotować do pierwszego razu? Oto praktyczne porady.

Jak wygląda pierwszy raz i czy boli?

Pierwszy seks może wyglądać różnie i zależy to od wielu czynników. To samo dotyczy bólu oraz krwawienia. Podczas inicjacji seksualnej dochodzi do pęknięcia błony dziewiczej. Może, ale nie musi, wydołać to lekkie krwawienie oraz być odczuwalne. Zależne jest to m.in. od wielkości penisa partnera, budowy kobity, a nawet i nastawienia psychicznego partnerki.

Nie można jednak wychodzić z założenia, że pierwszy raz boli, ponieważ nie pozwoli na czerpanie przyjemności z seksu. Lepiej nastawić si pozytywnie, a w przypadku odczuwania bólu, można zmienić pozycję albo przerwać stosunek.

Jak się przygotować do pierwszego razu?

Pierwszy raz to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń, które zapamiętamy do końca życia. Dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Przede wszystkim należy pomyśleć o antykoncepcji, która chroni przed nieplanowaną ciążą. Jeśli zdecydujecie się na prezerwatywy, wystarczy je kupić w dzień planowanego stosunku.

Natomiast w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, kobieta musi zapisać się dużo wcześniej do ginekologa na badanie oraz dobór odpowiednich pigułek. Musicie pamiętać, że tabletki nie działają od razu. Pamiętajcie również, że oprócz pigułek warto stosować prezerwatywy, które dodatkowo chronią przed chorobami przenoszonymi drogami płciowymi.

Pierwszy raz – praktyczne porady, o których warto pamiętać

Jeżeli pragniecie zapamiętać pierwszy seks jako jedno z piękniejszych wydarzeń, warto się do niego przygotować. Jak? Oto praktyczne porady, o których warto pamiętać:

  • Wybierzcie środek antykoncepcyjny. Najpopularniejsze są prezerwatywy. Możecie także wybrać tabletki antykoncepcyjne. Jednak decydując się na pigułki, konieczne jest zaplanowanie wizyty u lekarza z dużym wyprzedzeniem (co najmniej miesiąc),
  • Nie zapomnijcie o prezerwatywie. Uchroni Was przed zarażeniem się chorobami wenerycznymi.
  • Wybierzcie wspólnie czas i miejsce. Zadbajcie oto, abyście byli sami i było romantycznie.
  • Nie śpieszcie się. Podczas pierwszego razu, dopiero poznajecie swoje ciała. Dlatego nie śpieszcie się. Macie czas.

Pamiętajcie, że oboje musicie być gotowi na seks. Jeśli któreś z Was nie jest przekonane, poczekajcie. Nie ma sensu się śpieszyć.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.