Ile można spalić kalorii podczas stosunku?

Zależy Ci na szybkim spaleniu dużej liczby kalorii? Poza bieganiem, jazdą na rowerze czy wylewaniem potu na siłowni lub zajęciach fitness, jest inna, o wiele bardziej przyjemny sposób. A mianowicie seks. Ile można spalić kalorii podczas stosunku?

Ile można spalić kalorii podczas stosunku?

Zespół z Uniwersytetu w Montrealu przeprowadził badanie,  w którym okazało się, że podczas seksu można spalić nawet 100 kalorii. Badacze porównali spalanie kalorii podczas stosunku oraz jazdy konnej. W badaniu wyszło, że Wynik pokazał,  że w trakcie 30 minutowej jazdy konnej kobieta pala 213 kcal, a mężczyzna 276. Natomiast podczas aktu miłosnego, kobiet 69 kcal, a mężczyźni aż 101 kcal.

Różnica wynik z tego, że zazwyczaj panowie są bardziej aktywni w trakcie łóżkowych igraszek. Ilość spalanych kalorii wiąże się także z wagą, a ponadto z pozycji seksualnej, oczywiście czasu trwania, a nawet i zaangażowania.

Co ma wpływ na ilość spalanych kalorii podczas seksu?

Ilość spalanych kalorii podczas stosunku może być różna. Okazuje się, że ma na to wpływ wiele czynników. Jedną z nich jest pozycja seksualna. Niektóre pozwalają  pozbyć się większej ilości kalorii niż inne. Ponadto nie jest obojętny czas rwania stosunku. Im dłużej on trwa, tym liczba utraconych kalorii rośnie. Dlatego warto postawić na nieco dłuższą grę wstępną i  sam akt miłosny.

Dobrze, aby trwał nie krócej niż 10 minut. Nie tylko sprawi nam większą przyjemność czy da rozkosz, ale jednocześnie pozwoli spalić kalorie. Badacze udowodnili, że ilość utraconych kalorii zależy także od szczytowania. Osiągnięcie orgazmu to dodatkowe 60, a nawet i 100 kcal!

Jaką pozycje wybrać, aby spalić jak największą liczbę kalorii?

Jednym z głównych czynników, wpływających na ilość spalanych kalorii jest pozycja. Najwięcej traci ich osoba dominująca, która jest aktywna. Im więcej pozycja wymaga od nas ruchu, tym szybciej się męczymy. A w efekcie pozbywamy się większej liczby kalorii.

Najwięcej kalorii tracimy w pozycji stojącej. I to nawet 50 kcal w ciągu minuty. Oprócz tego, dodatkowo wzmacniamy wiele partii mięśni. Nogi mają taki wysiłek, że spokojnie można je porównać do przysiadów. Natomiast na drugim miejscu znajduje się, dla wielu nudna, klasyczna pozycja.

Pozwala spalić nawet 40 kcal. Dla kobiet polecana jest pozycja na jeźdźca, która pozwala spalić 20 kcal. Warto pamiętać, że na ostateczną ilość utraconych kalorii, ma wpływ orgazm. Dlatego starajmy się wybierać pozycje, które dają nam ogromne podniecenie i pozwalają szczytować.

Erotyczne produkty premium znajdziesz tutaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.