Czy pierwszy raz boli i dlaczego tak jest?

Pierwszy raz budzi strach i niepokój wśród kobiet, które jeszcze nie uprawiały seksu. W związku z tym, rodzi się wiele pytań. Czy pierwszy raz boli? Czy podczas pierwszego razu na pewno będę krwawić? Jak jest w rzeczywistości? Dziś odpowiadamy.

Czy pierwszy raz boli?

Kobiety, które mają inicjacje seksualną przed sobą, zastanawiają się czy pierwszy raz boli oraz czy będą krwawić. To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre dziewczyny podczas seksu odczuwają ból i krwawią, inne nie. Zależy to od wielu czynników. I choć powszechnie mówi się, że pierwszy raz jest bolesny, Ty wcale nie musisz go odczuwać.

Dlatego przed romantycznym wieczorem, podczas którego planujesz stracić dziewictwo, nie rozmyślaj o bólu. Odłóż obawy na bok, aby stosunek stał się dla Ciebie przyjemnością. Jeśli w trakcie poczujesz niemiłe uczucie, coś Cię zaboli, powiedz o tym swojemu partnerowi. Przerwiecie zbliżenie lub zmienicie pozycje, by zniwelować dolegliwości.

Dlaczego pierwszy raz boli?

Ból odczuwany podczas pierwszego razu, ma związek z przerwaniem błony dziewiczej. Błona dziewicza to niewielki i elastyczny fałd skóry, który oddziela przedsionek pochwy od jej wnętrza. Może przybrać różne kształty m.in. brzeżny, sitkowaty, perforowany. Natomiast większość kobiet posiada błonę półksiężycowatą. W trakcie pierwszego stosunku, błona zazwyczaj pęka.

Od pokoleń powielany jest mit, że jej  przerwanie jest bolesne i wywołuje obfite krwawienie. Nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach kobieta nie odczuwa bólu, a krwawienie w ogóle nie występuje. Wpływa na to m.in. rozmiar penisa partnera. Im większy jest członek, tym większa szansa, że podczas stosunku będzie odczuwany ból.

Nieprzyjemne uczucie może towarzyszyć również wtedy, gdy kochankowie nie mają doświadczenia. Nie mając kontroli nad kątem penetracji oraz głębokością, mogą przypadkiem zrobić sobie krzywdę, zamiast czerpać przyjemność z seksu. Dlatego dobrze, aby jeden z kochanków był doświadczony.

Czy pierwszy raz boli też mężczyzn?

O bólu podczas pierwszego razu, mówi się, mając na myśli kobiety. A co z mężczyznami? Czy pierwszy seks też jest dla nich bolesny? Może być, choć zdarza się to zdecydowanie rzadko. W przypadku panów, ból najczęściej związany jest z brakiem umiejętności oraz doświadczenia.

Zazwyczaj pojawia się, gdy partner włoży członka w nieodpowiednio nawilżoną pochwę i sobie go podrażni. Inną przyczyna odczuwania dolegliwości, mogą być wady anatomiczne np. stulejka, krótkie wędzidełko. Powodują one bolesność po osiągnięciu zwodu,  a także w trakcie wykonywania ruchów frykcyjnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.